VIDÁtor / Lektor / Performer

Hledáme lektory, performery zapálené do objevování světa kolem nás!

Základní náplň práce lektorů a performerů

  • Realizace specializovaných edukačních programů (experimentů, demonstrací a lekcí) pro školy a veřejnost.
  • Realizace zábavných vědeckých představení s experimenty.
  • Podíl na přípravě nových a úpravě existujících programů a science show.
  • Výroba jednoduchých pomůcek, testování jejich funkčnosti.
  • Ovládání technické infrastruktury exponátů science centra a divadla vědy.
  • Sebevzdělávání v oblasti popularizace věd a činnosti science center.
  • Evaluace dopadů programů a science show.
  • Zapojení do národních i mezinárodních projektů.

Požadavky na lektora či lektorku

Nezbytné požadavky

  • minimálně středoškolské vzdělání,
  • alespoň 2 roky zkušeností s aktivitami popularizačního, vzdělávacího či výchovného charakteru,
  • zkušenosti s vystupováním na veřejnosti - dynamická, sebevědomá osoba schopná prezentace pro větší publikum,
  • organizační schopnosti,
  • kreativní myšlení,
  • schopnost improvizace,
  • samostatnost a spolehlivost ale také schopnost spolupráce v týmu,
  • komunikativnost, vynikající vyjadřovací schopnosti,
  • aktivní zájem o popularizaci vědy, tématiku přírodních věd a techniky,
  • zkušenosti s vedením aktivit a programů pro skupiny osob,
  • ochota učit se nové věci.

Ideálně také

  • dobrá schopnost interakce s dětmi a dospělými návštěvníky,
  • zkušenost s popularizačními performancemi,
  • zkušenost s vedením programů pro různé věkové skupiny (malé děti, dospívající, dospělí, handicapovaní…),
  • zkušenost s organizování rozsáhlejších aktivit (dětský tábor, vícedenní kurs, soutěž s řádově stovkami účastníků…),
  • znalost skupinové dynamiky,
  • absolvování některého z ucelených kurzů zážitkově-reflexivního učení (PŠL, IS Brno, Rekreologie, Skaut, Pionýr, OHB, ACOR…),
  • dramaturgické myšlení,
  • předchozí zkušenosti se vzděláváním, demonstracemi experimentů či divadelnictvím,
  • znalost angličtiny, němčiny a dalších jazyků,
  • schopnost týmové spolupráce a vedení dalších osob,
  • přírodovědné či technické vzdělání,
  • řidičský průkaz skupiny B.

Programy a science show budou realizovány z velké většiny v češtině, je tedy zapotřebí naučit se programy vést v českém jazyce. Lze však v menší míře očekávat také skupiny ze zahraničí, pro něž je možnost vedení programů v jiném jazyce (angličtina, němčina, slovenština) výhodou.

Nabízíme

  • práci na hlavní pracovní poměr na úvazek 1,0
  • platové ohodnocení dle platové tabulky (SŠ vzdělání 9. sloupec, VŠ vzdělání 10. sloupec)
  • různorodou a dynamickou práci
  • pracoviště v Brně
  • zaměstnanecké benefity (stravenky, sick days, vzdělávání)
  • předpokládaný nástup září 2019

Přihláška

Životopis a motivační dopis (rozsah max. 1 strana A4) nám odesílejte pomocí níže uvedeného formuláře do 22. 7. 2019.

Výběrové řízení bude probíhat jen a pouze ve středu 31. 7. 2019 od 14:00 do podvečera. Žádné další termíny již nebudou. Součástí bude prezentace Vámi připraveného science show/demonstrace/výukové lekce na 10 minut.

Odesílání přihlášek uzavřeno.

Expozice

Nápomoc návštěvníkům

Obsluha exponátů

Promítání 3D filmů

Realizace programů

Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0